designer

designer
atelier...

25.04.2013

HANDPAINTED WEDGES FOR A WEDDING!


Yesterday I made wedges for a couple: Jessica&Chris from US.
I think it is a good idea for wedding shoes, comfortable to spend the whole night with and also there is much space for me to paint on.
Dün Amerika'dan yeni bir çift için dolgu topuklular boyadım: Jessica&Chris.
Bence düğün ayakkabısı için iyi bir fikir, hem bütün geceyi geçirmek için rahat, hem de üzerinde boyamam için bolca yer var.
I painted the proposal scene on one shoe, with the bride throwing her bouquet. The newly wed couple is pictured driving a pink wedding car on the other shoe and bride&groom are cutting the delicious wedding cake :)
Ayakkabılardan teki üzerine evlenme teklifi sahnesini boyadım, buketini atan gelinle birlikte. Diğer ayakkabıya yeni evli çift pembe düğün arabasını sürerken resmedildi ve gelin ile damat lezzetli düğün pastasını keserken :)
"just married" is written in hearts at the back and their names are added on platforms. Little hearts, wedding rings and champagne flutes complete the wedding theme.
"just married" arkalarda kalpler içine yazıldı ve isimleri platformlara eklendi. Küçük kalpler, alyanslar ve şampanya bardakları düğün konseptini tamamlıyor.

You can find these wedges- customized bridal shoes here.
Dolgu topuklu kişiye özel tasarım gelin ayakkabılarını burada bulabilirsiniz.1 yorum: