designer

designer
atelier...

5.10.2013

Travelling Bride&Groom and Mother of the Bride Flats

 
Marianna contacted me on etsy to order a pair of customized bridal shoes for herself and a pair of mother of the bride flats for her mom. She wanted to have travel themed designs in bright colours and pink satin ribbon for bows.
Marianna benle etsy den iletişime geçti ve kendisi için bir çift özel tasarım gelin ayakkabısı, annesi için de gelinin annesi babetlerinden sipariş verdi. Canlı renklerde yolculuk temalı desenler ve pembe saten kurdeleden fiyonklar istiyordu.
I painted them flying with colourful balloons on one shoe, on the heel and pictured the newly wed couple hugging eachother under the Eiffel on the front.
Onları rengarenk balonlarla uçarken boyadım bir ayakkabının topuk kısmına, ön tarafta yeni evli çifti Eiffel altında kucaklaşırken resmettim.
You can see them flying in a bue plane on the other shoe and driving a cute safari jeep-they seem to enjoy honeymoon! :)
Onları mavi bir uçakla uçarken görebilirsiniz diğer ayakkabıda ve sevimli bir safari jeepi sürerken-balayının tadını iyice çıkarıyor gibi görünüyorlar! :)
Pink hearts have their names&wedding date on them, small pearls added.
Pembe kalpler isimlerini&düğün tarihini taşıyor, küçük inciler eklenmiş.
***
Mother of the bride flats are a wonderful gift idea!
Gelinin annesi babetleri harika bir hediye fikri!
"Mother of the bride" written on both flats on outer sides.
On toe-caps I pictured mother helping her daugher get ready for the wedding in front of a mirror. You can see the newly wed couple together with the mother on the other shoe.
"Gelinin annesi" her iki babetin dış yanlarına yazıldı. 
Burun kısımlarında anneyi ayna karşısında kızının düğüne hazırlanmasına yardım ederken resmettim. Yeni evli çifti anneyle beraber diğer ayakkabıda görebilirsiniz.
Writing their wedding date on pink hearts at backs, I decorated the flats with pearls...
Düğün tarihlerini arkalardaki pembe kalplere yazıp babetleri incilerle süsledim...


You can contact me on my etsy shop to order your customized shoes!
Kişiye özel ayakkabı siparişi vermek için benle emeksensin dükkanım üzerinden veya tarzimon online satış sayfam üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder