designer

designer
atelier...

10.04.2015

*** Gothic Wedding ***

I designed these beauties for Silvia; who is going to have a gothic themed wedding in Irelnd next weekend.
Bu güzellikleri, önümüzdeki hafta sonu İrlanda'da gotik temalı bir düğünle evlenecek olan Silvia için tasarladım.
Silvia was looking for handpainted shoes with red&black colours to match their wedding theme as well as her white dress with black details. We decided to work on white leather shoes for her with 3" heels to make sure she will be comfortable throughout the night.
Silvia hem düğün temalarına, hem de siyah detaylı beyaz gelinliğine uyum sağlaması için kırmızı&siyah renklerde el boyama ayakkabılar arıyordu. Gece boyunca rahatlığını garantilemek için 7.5cm topuklu beyaz deriden ayakkabılar üzerinde çalışmaya karar verdik.
I designed one shoe with red roses and I wrote their names on the other shoe with a gothic font. Silvia also wanted me to incorporate her tattoo ad I pictured it on the inner sides of both shoes...
Tek ayakkabıyı kırmızı güllerle tasarladım ve diğerine gotik bir fontla isimlerini yazdım. Silvia aynı zamanda dövmesini de dahil etmemi istediği için her iki ayakkabının iç yanlarına dövmesini resmettim...
As a last touch we agreed on painting the soles in black and their wedding date is added on both soles in silver.
Son dokunuş olarak tabanları siyaha boyamaya karar verdik ve düğün tarihleri gümüş renkle tabanlara eklendi.

***

Visit my facebook page to take a closer look. 
You can order customized shoes at my shop. :)
Yakından bakmak için facebook sayfamı ziyaret edebilir, kişiselleştirilmiş ayakkabılar sipariş vermek için ZETTARZIMON , EMEKSENSİN veya SOPSY dükkanlarıma uğrayabilirsiniz. :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder