designer

designer
atelier...

1.01.2015

Blush Embroidered Lace Wedding Shoes

These shoes were my bestseller model last year! They were very popular on etsy, so I added different colour embroidery options on request. Today I prepared blush embroidered lace shoes...
Bu ayakkabılar geçtiğimiz yılın en çok satan modelleriydi! Etsy'de çok popüler olduğu için, değişik işleme seçenekleri ekledim. Bugün pudra pembesi işlemeli dantel ayakkabılar hazırladım...
 

These shoes are made of satin covered with blush lace, and designed with blush embroidered guipure. I used blush pearls&beads on the embroidery and satin trimmed organza ribbons to complete the look. They are perfect for a vintage inspired romantic wedding, not only for the bride but also for her bridesmaids...!
Bunlar pudra dantel kaplı satenden yapıldı ve işlemeli pudra gipürle tasarlandı.İşlemesinde pudra pembesi inciler ve boncuklar kullandım ve görünümü tamamlamak için kenarı saten biyeli organze kurdele tercih ettim. Bu ayakkabılar romantik, vintage havasında bir düğünde sadece gelin için değil, aynı zamanda nedimeler için de mükemmel bir tercih..!
Visit my facebook page to take a closer look. 
You can order customized shoes at my shop. :)

Yakından bakmak için facebook sayfamı ziyaret edebilir, kişiselleştirilmiş ayakkabılar sipariş vermek için ZETTARZIMON , EMEKSENSİN veya SOPSY dükkanlarıma uğrayabilirsiniz. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder