designer

designer
atelier...

13.01.2014

* Crystal Shoes! *

Who wants to be the center of attanetion tonight?
Who wants to shine throughout the night??
Here you are- sparkling crystal shoes!
Kim bu gece ilgi odağı olmak ister?
Kim bütün gece boyunca ışıldamak ister?
İşte size, parıldayan kristal ayakkabılar!
This model is called Sabrina. Designed with 14cm(5,5")high heels&4cm platforms and thick ankle straps, to create a glamorous look...
Bu modelin adı Sabrina. 14cm yüksek topuklar&4cm platformlar ve bilekte kalın bantlar ile tasarlanarak göz alıcı bir görünüm yaratıldı...
Sabrina in sparkling silver... Same model applied in shiny gold and silver material, adorned with Swarovski crystals on heels, small platforms and ankle straps. Both colour options stand out and take all attention to your feet!
Parıltılı gümüş Sabrina... Aynı model hem ışıltılı altın hem gümüş renklerde uygulandı, topuklar, küçük platformlar ve bilekteki bantlar Swarovski kristallerle süslendi. Her iki renk seçeneği de kendini gösterecek ve tüm ilgiyi ayaklarınıza çekecek!
 
 
Another silver model, named Marilyn. 14cm(5,5")heels&4cm platforms, peep toes with silver ankle straps. Double platforms create an elegant style and make them more comfortable to walk in.
Bir başka gümüş model, adı Marilyn. 14cm topuklu&4cm platformlu, burnu açık modelin bilelte gümüş bantları var. Çift platform hem şık bir stil yaratıyor, hem de bu ayakkabılarla yürümeyi daha rahat kılıyor. 
 

 
 
Here is Norma, in gold. 14cm(5,5")heels&4cm platforms with thin cross ankle straps. Shiny gold material gives a crystal look to this feminine pumps.
İşte Norma, altın renkli. 14cm topuklu&4cm platformlu ayakkabıların çapraz bilek bantları var. Işıltılı altın malzemesi bu feminen modele kristal görüntü kazandırıyor.

Beauty doesn't always have to be uncomfortable! 
Ideal wedges for all night long wear: 9,5cm (3,75") high. Sparkling silver wedges are adorned with Swarovski crystals on the whole body and platforms. 
Güzellik her zaman rahatsız olmak zorunda değil!
Gece boyunca giymek için ideal dolgu topuklular; 9,5cm yükseklikte. Işıldayan gümüş ayakkabılar tüm gövdesinde ve platformlarda Swarovski kristallerle süslenmiş.
6cm.(2,35")wedges offer even more comfort and elegance: Made of sparkling ivory material and covered fully with little pearls&Swarovski crystals. 
6cm. dolgu topuklular daha fazla rahatlık ve şıklık öneriyor: Işıltılı sedefli malzemeden yapılan ayakkabıların tamamı minik inciler ve Swarovski taşlarla kaplanmış.


NEW!!!

14cm.heels&4cm.platforms Swarovski covered pumps made of shiny material. Black - Silver - Gold colour options available.
Işıltılı malzemeden üretilen 14cm.topuklu&4cm.platformlu Swarovski kaplı gece ayakkabıları. Siyah - Gümüş - Altın renk seçenekleri mevcut.***

Visit my etsy shop to take a closer look on these crystal shoes and many more handmade designs...
Bu kristal ayakkabılara ve daha pek çok el yapımı tasarıma yakından göz atmak için tarzimon sayfamZET dükkanım, veya SOPSY sayfamı ziyaret edin...

https://www.facebook.com/kuklashoes

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder