designer

designer
atelier...

29.08.2010

WATCH OUT: Straw Hat&Big Scarf&Bare Chest!Look how sexy a bare hairy chest can be...
Combined with a Roman nose and rainbow scarf.

Here smiles Adrian Brody, with a touching look on his lovely eyes. And such a smart style: straw hat, red scarf, bare chest. Eugene Hutz, that brilliant frontman of the gypsy-punk band Gogol Bordello, is also going with a similiar trio: a hat, favorite gyspsy color red and gyspsy amulets on his bare chest.


Iceberg's pieces at 2010 Milan fashion show, declaring about a new autumn season, to be spent in hats and scarves... Looking forward to rainy afternoons already!
We see that even little Maddox of Brangelina is following the straw hat-scarf trend! Scary how new kids are...


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bakın açık bir göğüs ne kadar seksi olabilir... kemerli bir burun ve gökkuşağı bir boyun bağıyla birleştirildiğinde... Nasıl da zevkli bir tarz: hasır şapka, kırmızı fular, açık göğüs. 

Burada Adrian Brody, sevimli gözlerinde dokunaklı bakışlarıyla gülümsüyor. 
Eugene Hutz, çingebe-punk grubu Gogol Bordello'nun yetenekli ve zeki solisti de benzer bir üçlüyle takılıyor: bir şapka, çingenelerin favori rengi kırmızı ve açık göğsünde çingene tılsımları.

Iceberg'in 2010 Milano Moda Haftası'ndaki parçaları, şapkalar ve atkılar içinde geçirilecek bir yeni sezon vaad ediyor. Şimdiden yağmurlu akşamüstüleri dört gözle bekliyorum! 

Görüyoruz ki Brangelina'nın küçük Maddox'u bile bu hasır şapka-fular trendini takip ediyor! Yeni çocuklar ürkütücü...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder