designer

designer
atelier...

22.08.2016

Garden wedding - handpainted wedges

 One of my customers had her wedding past saturday, at her backyard in England. I designed wedges for her, so that she wouldn't sink in grass and wear them comfortably all night long.
Geçtiğimiz cumartesi müşterilerimden biri İngiltere'deki bahçesinde düğün yaptı. Onun gece boyu rahat edebilmesi ve çimene batmaması için dolgu topuklu bir model tasarladık.
On 1 shoe I pictured them as bride&groom standing in front of the white marquee they are having at the the garden, and wrote Mr.&Mrs. On the other shoe she wanted me to picture their lovely daughter Erin playing with their dog.
Tek ayakkabıda gelin&damadı bahçelerine kuracakları beyaz çadır önünde dururken resmettim, Mr.&Mrs. yazdım. Diğer ayakkabıda ise tatlı kızları Erin'i köpekleriyle oynarken çizmemi istedi. 
I tried to incorporate her dainty wedding dress and his light gray suit, and added some greenery on the background to symbolise their garden wedding.
Zarif gelinlik ile açık gri damatlığı yansıtmaya çalıştım ve bahçe düğününü simgelemek için arkaya biraz yeşillik ekledim.
White roses and shamrocks are scattered around the inner sides and toes, with tiny pink hearts and small rhinestones...
Beyaz güller ve yeşil yoncalar ile minik pembe kalpler burun kısımlarına ve iç taraflara boyandı, küçük kristal taşlar serpiştirildi...
Light pink hearts on the backs with "just married" are outlined with rhinestones and these cute shoes are completed!
Topuklarda açık pembe kalplere "just married" yazılıp etrafı taşlarla çevrildi ve bu tatlı ayakkabılar tamamlandı!
Visit my facebook page to take a closer look. 
You can order customized shoes at my  online shop or etsy shop. :)

Yakından bakmak için facebook sayfamı ziyaret edebilir, kişiselleştirilmiş ayakkabılar sipariş vermek için ZET veya SOPSY dükkanlarıma uğrayabilirsiniz. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder