designer

designer
atelier...

5.07.2013

.:.Funky Sailor.:.

Summer always reminds me of marine designs; stripes&dots, red&blue colours...
Yaz bana her zaman denizci desenlerini hatırlatır; çizgili&puantiyeliler, kırmızı&mavi renkler....

When Natalie contacted me for a pair of "funky sailor" themed handpainted wedding shoes, I knew these would be so cool! :)
Natalie benimle bir çift el boyama "havalı denizci" düğün ayakkabısı için iletişime geçtiğinde bunun çok cool olacağını biliyordum! :)
She is getting married in a war ship and her husband works in the navy, so she was looking for a 50s style marine theme with red&blue&yellow colours and low heeled model with peep toes.
Bir savaş gemisinde evleniyor ve eşi donanmada çalışıyor, bu yüzden de kırmızı&mavi&sarı renklerin ağırlıkta olduğu 50ler stili denizci teması arıyordu ve alçak topuklu burnu açık bir model istiyordu.
She came with the idea that I could picture them as "Popeye sailorman" and "Betty Boop" and I loved the idea as they have always been my favourites when I was a child. :)
Onları "Denizci Temel Reis" ile "Betty Boop" olarak resmedebileceğimi öne sürdüğünde bu fikri çok sevdim çünkü bu karakterler çocukken hep en sevdiklerimden olmuştu. :)

Besides, Popeye had the vintage sailor style already and Betty would look so pretty in a sexy red sailor costume ;)
Ayrıca, Temel Reis'in vintage denizci havası zaten vardı ve Betty seksi kırmızı bir denizci elbisesi içinde çok güzel görünecekti. ;)
As they both had a lot of tattoos, we decided to use some figures typical for sailor tattoos on the shoes as well; I painted nautical stars at backs and wrote their names in yellow banners around them, I placed an old sailboat and a blue swallow. Concept is completed with small compass and anchor figures.
Çiftin bolca dövmeleri olduğundan, denizci dövmelerinde sık kullanılan desenlere ayakkabılarda yer vermeyi tercih ettik; arkalarda gemici yıldızları boyayıp etrafındaki sarı şeritler içine adlarını yazdım, eski bir yelkenli ile mavi bir kırlangıç yerleştirdim.Topuklarda minik pusula ve çapa figürleri ile konsepti tamamladım. 
I believe I managed to create the "funky sailor" bridal shoes she was looking for ;)
Aradığı "havalı denizci" temalı gelin ayakkabılarını tasarlamayı başardığımı düşünüyorum ;)You can order your customized pair here.
Kendi kişiye özel ayakkabınızı buradan sipariş edebilirsiniz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder